Prosinec 2013

Ping - Pong v Albrechticích.

29. prosince 2013 v 19:27 | Milan Myšík |  Videa
Víceúčelová hala v restauraci Na Drahách zažila po vánočních svátcích tradiční, již druhý ročník albrechtického ping - pongového turnaje. Zájem o hru byl veliký, pořádající členové kulturní komise museli stanovit maximální možný počet hráčů, aby se mohl turnaj během jednoho dne dohrát. Dvacet pět dospělých a osm dětí předvedlo velké sportovní výkony a některé zápasy byly opravdu kvalitní. Je dobře, že je o tento sport tak veliký zájem mezi dospělými i dětmi.


Vánoční besídka dětí ze školy a školky.

29. prosince 2013 v 10:26 | Milan Myšík |  Videa

Divadelní hra KOULE.

22. prosince 2013 v 9:03 | Milan Myšík |  Videa
Prosincová neděle nám přinesla tradiční vánoční divadelní představení v trochu netradičním prostředí, kde je možné neformální posezení a při občerstvení sledovat umělecké výkony herců. Na sále restaurace U Krbů byla uvedena hra "Koule" v provedení nám velmi známého souboru Temno z Týniště nad Orlicí a byl to skutečně velmi příjemný kulturní zážitek.
Autorem hry "Koule" je David Drábek, který je označován za nejtalentovanějšího českého dramatika mladé generace. Pracuje jako umělecký šéf hradeckého Klicperova divadla. Původně to byla rozhlasová hra, která od 12. května 2012 sklízí ovace na hlavní scéně Klicperova divadla v Hradci Králové a je na ni stále dlouho dopředu vyprodáno. Hru týnišťských ochotníků režíruje matka autora Eva Drábková, která se velkou měrou podílí na velké spoustě akcí v naší škole i vesnici.
Tragikomická hra "Koule" je o československém sportovním zákulisí a jsou v ní popsány intriky předlistopadové doby. V hlavní roli jsme viděli Laďku Šťovíčkovou, která předvedla excelentní herecký výkon. Pochvalu ale určitě zasluhuje celý soubor, protože i jeho výkon byl skvělý.
Nepočítal jsem diváky, ale pár by se jich do sálu ještě určitě vešlo. Můžu ujistit ty, kteří to nestihli, že to byl daleko lepší zážitek, než doma přemýšlet o pracovních záležitostech, takže se určitě uvidíme příště, že?


Mikuláš a čerti v Albrechticích.

9. prosince 2013 v 18:00 | Milan Myšík |  Videa
Tradiční Mikulášská nadílka s čertovskou veselicí v restauraci U Krbů dětem opět připravila chvilky strachu a nejistoty, jak to s nimi vlastně před čerty dopadne. Některé si ani nemohly vzpomenout na pečlivě naučené básničky, ale všechno nakonec dobře dopadlo. Letos si čerti ani nikoho neodnesli a Mikuláš naopak všechny děti štědře obdaroval.


Rozsvícení vánočního stromu.

5. prosince 2013 v 7:05 | Milan Myšík |  Videa
Rozsvícením našeho vánočního stromu jsme si připomněli začínající advent. Děti zazpívaly vánoční písně a všichni jsme s úžasem sledovali, jak se náš strom krásně rozzářil.